Darmowe zwiększenie zasięgu Wifi

Written by Andrzej Chrzanowski - Bez kategorii - No Comments

Bardzo często nasi klienci proszą o zwiększenie zasięgu Wifi w domu. Znaleźliśmy darmowy i działający sposób (przetestowaliśmy) na zwiększenie zasięgu domowej sieci bezprzewodowej. Opisany poniżej sposób nie nadaje się dla firmy i dla osób które potrzebują znacznie zwiększyć zasięg swojego Wifi. Idealnie natomiast pasuje dla osób które chcą szybko i praktycznie bez kosztów  zwiększyć swój zasięg o jedną, dwie „kreski”.

Przedstawimy Państwu dwa proste sposoby na stworzenie domowej anteny kierunkowej zwiększającej zasięg Wifi.

1) Stworzenie anteny kierunkowej za pomocą aluminiowej puszki.

20140520_142815

Najlepiej do tego celu nadają się puszki po napojach 0,5 l. Na zdjęciu  jest puszka 0,33l akurat taką mieliśmy pod ręką, ale większa puszka daje lepsze rezultaty. Pozbywamy się dna puszki a następnie rozcinamy ją w połowie. Dążymy do uzyskania efektu jak na zdjęciu powyżej.

Film instruktażowy znaleziony w sieci:

 

2) Stworzenie tak zwanej anteny windsurfer

windsurfer-wifi-antenna

Taka antena daje lepszy efekt niż ta opisana w punkcie 1) ale jest przy niej trochę więcej roboty. Najpierw drukujemy szablon dostępny tu. Po wydrukowaniu wycinanym szblon z kartonu, ważne z obu stron obklejamy folią aluminiową (na filmiki jest tylko z jednej) i montujemy na routerze lub urządzeniu typu AP

Film instruktażowy znaleziony w sieci:

 

 

 

 

Źródło:1;2;3;4